ندای توی، ندایی از اعماق تاریخ و اندرون انسانهاست برخاسته از تویسرکان

شهرداری تویسرکان در مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است

از 890هکتار شهر تویسرکان 188 هکتار آن به عنوان بافت فرسوده مصوب شده و برای آینده نیز مساحت 250 هکتار پیش بینی گردیده است.


شهرداری تویسرکان در مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است

مناطق سرابی، زرهان، جولستان، کوی مهدیه، قلعه، پایین محله و تیمورآباد در محدوده بافت فرسوده شهر تویسرکان قرار دارند.
شهردار تویسرکان ضمن بیان این مطلب در نشست هم اندیشی با ساکنین بافت فرسوده تویسرکان گفت: از 890هکتار شهر تویسرکان 188 هکتار آن به عنوان بافت فرسوده مصوب شده و برای آینده نیز مساحت 250 هکتار پیش بینی گردیده است.
عزیزاله مالمیر ضمن اشاره به تخفیف800میلیون تومانی که تا به حال در بافت فرسوده داده شد گفت: در سال 86تعداد20پروانه، در سال 87تعداد54پروانه، در سال88تعداد48پروانه و در سال جاری تا به حال 79 پروانه و در مجموع 201پروانه صادر شده است.
وی افزود: بیشترین بافت فرسوده در تویسرکان در منطقه زرهان می باشد.
در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان همدان نیز با تأکید بر اینکه شهرداری تویسرکان همیشه در خصوص همکاری و مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است تصریح کرد: نوسازی بافت های فرسوده موجب آباد شدن محله ها می شود و در صورت بروز حادثه احتمال ایجاد مشکلات کم تر می شود.
وی ضمن تأکید بر اینکه شما می توانید نهضت بافت فرسوده را انجام دهید، گفت: شهرداری تویسرکان بعد از همدان بیشترین تخفیف را به مردم داده است.
وی مراحل استفاده از وام بافت فرسوده را بیان کرد و افزود: برای ساخت عادی برای هر واحد 20میلیون و برای ساخت صنعتی(سازه های پیش ساخته) برای هر واحد 25 میلیون تومان وام داده می شود.
وی سود بانکی تسهیلات در بافت فرسوده را 12درصد اعلام کرد و افزود: کمک ودیعه اسکان موقت که هدیه دهه فجر می باشد برای تشویق کسانی است که زمین های خانه های خود را تجمیع کنند به صورتی که برای هر نفر از تجمیع کنندگان 4میلیون و 500هزار تومان وام با سود4درصد پرداخت می شود.

   + خبرنگاران ندای توی ; ٩:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳ اسفند ۱۳۸٩
comment نظرات ()