ثبات خوبی در بازار همدان حاکم است

رئیس سازمان بازرگانی استان همدان:

ثبات خوبی در بازار همدان حاکم است

همدان طی سال جاری جزء استان‌های برتر اعزام هیئت تجاری به دیگر کشورها بوده است.
رئیس سازمان بازرگانی استان همدان ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: طی 11 ماه سال جاری 131 هزار و 273 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی، صنعتی و صنفی بازار همدان انجام شده است.
محمدمهدی فرشچی‌موحد ضمن تأکید بر این مطلب که یکی از رسالت‌های سازمان بازرگانی را نظارت، بازرسی و کنترل قیمت‌ها می باشد تصریح کرد:از تعداد بازرسی های انجام شده یک هزار و 828 مورد بازرسی از واحدهای تولیدی ـ صنعتی و 4 هزار و 736 مورد نیز از واحدهای تولیدی ـ صنفی بوده است.
رئیس سازمان بازرگانی استان همدان ادامه داد: مهمترین عناوین تخلفات شامل عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور، نداشتن پروانه کسب، کم‌فروشی و عرضه خارج از شبکه بوده است.
وی با اشاره به اینکه تخلفات به تعزیرات حکومتی استان معرفی شده است، ابراز داشت: جمع کل ارزش ریالی تخلفات ارجاع داده شده به تعزیرات 98 میلیارد و 500 میلیون ریال بوده است.
فرشچی‌موحد با اشاره به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها افزود: با همکاری مجامع امور صنفی و اتحادیه صنفی همدان از زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، تعداد 34 هزار و 984 بازرسی از تاریخ 28 آذر 89 تا 5 اسفند 89 در سطح بازار انجام شده است.
وی با بیان اینکه ثبات خوبی در بازار همدان حاکم است، افزود: در راستای تنظیم بازار و عرضه مایحتاج مورد نیاز مردم نیز از تاریخ 11 اسفندماه جاری به مدت 10 روز نمایشگاه‌ بهاره در سطح همدان برگزار می‌شود.
رئیس سازمان بازرگانی استان همدان در ادامه از صادرات 128 میلیون و 573 هزار و 313 دلار کالا از گمرک همدان طی سال جاری خبر داد و ابراز داشت: طی این مدت 10 قلم کالا شامل سیمان، سفال، کشمش، فرش دستباف، چینی‌آلات بهداشتی، فرش دستباف، جار و بطر شیشه‌ای، سالامبور گوسفندی، لبنیات و کاشی به دیگر کشورها صادر شده است.
وی با بیان اینکه همدان طی سال جاری در اعزام هیئت تجاری به دیگر کشورها جزو استان‌های برتر بوده است، افزود: امسال یک هیئت تجاری از همدان به کشور ارمنستان اعزام شد که نتایج خوبی را برای استان در بر داشته است.
فرشچی‌موحد در پایان خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور اعزام هیئت تجاری از همدان به دو کشور طی سال آینده صورت گرفته است.

/ 0 نظر / 14 بازدید