افزایش 35درصدی کمک های مردمی

افزایش 35درصدی کمک های مردمی

آیین تجلیل از خیرین ، نیکوکاران و حامیان ایتام استان همدان با حضور معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشور ، مسئولین استانی ، و جمعی از خیرین استان برگزار شد.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور در همایش تجلیل از خیرین، نیکوکاران و حامیان ایتام استان همدان گفت: در برنامه چهارم توسعه سهم منابع کمکهای مردمی از 10 درصد در پایان برنامه به 45 درصد افزایش یافت و این رقم در سال آینده به 35 درصد افزایش خواهد یافت که برای تحقق ان هدف گذاری لازم انجام شده است.
آقای سعید ستاری در ادامه یادآور شد: استان همدان در زمینه کمک به نیازمندان پیشرو و پیشگام است و وقتی مردم اعتقادات و باورهای درستی دارند یقیناً این اتفاق خواهد افتاد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر 450 هزار نفر در سطح کشور از حامیان اجرای طرح اکرام ایتام هستند که به صورت مستقیم حدود 300 هزار نفر را زیر پوشش خود قرارداده اند.
آقای ستاری با اشاره به اینکه در 10 سال گذشته خدمات حامیان طرح اکرام در جهت رفع نیازمندیهای افراد تحت پوشش بسیار ارزنده بوده و قدم های مثبتی در این زمینه برداشته شده است و منجر به پر شدن خلأ نبود سرپرست خانوار شده است افزود : اجرای طرح اکرام ایتام برای اجرای سایر طرح های کمیته امداد اقتباس می شود به همین منظور می توان با این طرح ها اینده افراد زیر پوشش را تضمین کرد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: تأمین سرمایه ، ایجاد اشتغال پایدار و ادامه تحصیل افراد زیر پوشش از برنامه هایی است که با اتصال خیرین و حامیان از ایتام با نیازمندان جامعه با عنوان مدیریت احسان و نیکوکاری به صورت عملی پیگری می شود.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره ) مرکز بیان داشت: در حال حاضر 4 میلیون و 500 هزار نفر از خدمات مستمر کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده می کنند که به همین تعداد نیز از خدمات موردی و تک خدمتی این نهاد بهره می گیرند.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی کشور گفت: مردم نیکوکار ایران 4 هزار میلیارد ریال در سال جاری به نیازمندان کمک کرده اند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان در این مراسم کمکهای مردمی را در سال جاری قریب به 130 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این نهاد در طول هر ماه بیش از 11 میلیارد ریال از کمکهای مردمی بهره گرفته است.
وی در ادامه بیان داشت: معامله با خدا، اخلاص ، قرب الهی، و توکل بر خداوند سبحان علت ماندگاری اعمال خیر است و نیکوکاران ردپایی به وسعت نیت پاکشان را تا ابدیت بر جای می گذارند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 19 هزار حامی ایتام حدود 9 هزار نفر از ایتام استان همدان را زیر پوشش قرار داده است بیان داشت : حامیان ایتام در سال جاری 31 میلیارد ریال به ایتام زیر پوشش خود کمک کرده اند.
مهدی فضلی با اشاره به اینکه یکصد هزار نفر در قالب 54 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند افزود: این نهاد به پرداخت معیشت خانواده تحت عنوان مستمری، تأمین جهیزیه، خدمات بهداشتی و درمانی و .... یاری می رساند و در سالجاری 320 مورد کار عمرانی در استان همدان انجام شده است .
وی اجرای برنامه های فرهنگی را اولویت اول و راهبرد کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان بر شمرد و اظهار داشت: حدود 18 هزار دانش آموز و دانشجو را تحت پوشش خود قرار داده است و در بخش غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در بین نهادهای فرهنگی بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده است.
آقای فضلی در ادامه خاطر نشان کرد: بالاترین رتبه ایجاد اشتغال در سطح کشور به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان اختصاص یافته است و سهم این نهاد از ایجاد اشتغال استان 3 هزار و 88 نفر بوده که این طرح صد در صد اجرایی شده است .
وی کسب مقام اول در بخش کمکهای مردمی را از افتخارات استان عنوان کردو گفت: کمک  3 میلیارد و 600 میلیون تومان صدقات، و 3 میلیارد و 100 میلیون تومان در زیباترین و معنوی ترین بخش یعنی اکرام ایتام در سالجاری نشان از خیر بودن مردم استان همدان است.
فضلی بیان داشت : جمع آوری زکات از سال 84 به این نهاد سپرده شده که به لطف خدا و هوشیاری مردم در زمینه انجام واجبات دینی روند صعودی را طی کرده است به طوریکه از 13 میلیون تومان شروع و در  سال گذشته به 2 میلیارد و 300 میلیون تومان و در سالجاری به 3 میلیارد و 100 میلیون تومان رسیده است.
وی سرانه پرداخت هر یتیم از طریق اجرای طرح اکرام ایتام را 300 هزار ریال در طول ماه ذکر کرد و ادامه داد: این مبلغ به غیر از میزان مستمری است که به خانواده های زیر پوشش پرداخت می شود

/ 1 نظر / 5 بازدید
مهدی درویش

با سلام احتراما در راستای یاری رسانی هر چه بهتر به ایتام تویسرکانی و در جهت جذب حداکثری حامیان و خیرین ، نیاز به یاری شما بزرگان داریم . لذا خواهشمند است در صورت امکان وبلاگ صندوق را در لینک خویش ثبت و اخبار مرتبط با صندوق را در صفحات سایت متبوع تان منعکس فرمایید . http://darvish1351.blogfa.com تقاضا می گردد پس از لینک ، ما را مطلع فرمایید . در ضمن ای کاش وبلاگ تان را با مطالب زیبایتان به روز فرمایید و اگر در این خصوص کاری از دست بنده نیز برآید دربست در خدمت اساتید قلم خواهم بود . راستی در اولین گام ، وبلاگ شما را لینک نمودم که به همین جهت لازم است در صورتی که افتخار دهید هم ما را لینک فرمایید و هم به روز شوید تا بازدید کنندگان از ما ایراد نگیرند . با تشکر