شهرداری تویسرکان در مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است

شهرداری تویسرکان در مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است

مناطق سرابی، زرهان، جولستان، کوی مهدیه، قلعه، پایین محله و تیمورآباد در محدوده بافت فرسوده شهر تویسرکان قرار دارند.
شهردار تویسرکان ضمن بیان این مطلب در نشست هم اندیشی با ساکنین بافت فرسوده تویسرکان گفت: از 890هکتار شهر تویسرکان 188 هکتار آن به عنوان بافت فرسوده مصوب شده و برای آینده نیز مساحت 250 هکتار پیش بینی گردیده است.
عزیزاله مالمیر ضمن اشاره به تخفیف800میلیون تومانی که تا به حال در بافت فرسوده داده شد گفت: در سال 86تعداد20پروانه، در سال 87تعداد54پروانه، در سال88تعداد48پروانه و در سال جاری تا به حال 79 پروانه و در مجموع 201پروانه صادر شده است.
وی افزود: بیشترین بافت فرسوده در تویسرکان در منطقه زرهان می باشد.
در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان همدان نیز با تأکید بر اینکه شهرداری تویسرکان همیشه در خصوص همکاری و مشارکت با مردم در بافت فرسوده پیشتاز بوده است تصریح کرد: نوسازی بافت های فرسوده موجب آباد شدن محله ها می شود و در صورت بروز حادثه احتمال ایجاد مشکلات کم تر می شود.
وی ضمن تأکید بر اینکه شما می توانید نهضت بافت فرسوده را انجام دهید، گفت: شهرداری تویسرکان بعد از همدان بیشترین تخفیف را به مردم داده است.
وی مراحل استفاده از وام بافت فرسوده را بیان کرد و افزود: برای ساخت عادی برای هر واحد 20میلیون و برای ساخت صنعتی(سازه های پیش ساخته) برای هر واحد 25 میلیون تومان وام داده می شود.
وی سود بانکی تسهیلات در بافت فرسوده را 12درصد اعلام کرد و افزود: کمک ودیعه اسکان موقت که هدیه دهه فجر می باشد برای تشویق کسانی است که زمین های خانه های خود را تجمیع کنند به صورتی که برای هر نفر از تجمیع کنندگان 4میلیون و 500هزار تومان وام با سود4درصد پرداخت می شود.

/ 5 نظر / 21 بازدید
روح الله مالمیر

با سلام به شما شهردار محترم بعد از پنچ سال از وعده ای که به اهالی اطراف کشتارگه دادهاید میگزرد دراین ماه مبارک به فکر جابه جایی آنجا باشید که خداوند نیز از شما رازی باشد و نمارز و روزه شما نیز قبول حق باشد(وفای به عهد در اسلام) وفای به عهد و پیمان كه یكی از فرایض و از جمله آداب معاشرت و حسن سلوك با مردم به شمار می رود، باید همیشه مورد توجه سالك الی الله باشد. در قرآن مجید و روایات اسلامی به این امر فوق العاده اهمیت داده شده كه برخی از آیات و روایات را یادآور می شویم. وفای به عهد در قرآن وفای به عهد علامت ایمان قرآن مجید یكی از ویژگیها و خصوصیات افراد با ایمان را وفای به عهد می داند و می فرماید: وَ الَّذِینَ هُمْ لِأَماناتِهِمْ وَ عَهْدِهِمْ راعُونَ.[1] مؤمنان آنها هستند كه امانتها و عهد خود را مراعات می كنند. نشانه نیكوكاران: در جای دیگر، قرآن مجید وفای به عهد را نشانه افراد نیكوكار دانسته و می فرماید: ... الْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذا عاهَدُوا... .[2] ... نیكوكاران كسانی هستند كه به عهد خود (هنگامی كه عهد بستند) وفا می كنند... . اسماعیل صادق الوعد با تشکر مالمیر

روح الله مالمیر

کشتارگاه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کشتارگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روح الله مالمیر

کشتارگاه /././././././././././././ 20 سال بعد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روح الله مالمیر

شهرداريها به عنوان يك سازمان عمومي غير دولتي در اكثر كشورها از منابع مالي و بودجه مستقل برخوردارند،بودجه مستقل و مكفي شهرداريها مبناي استقلال در تصميم گيري،مديريت و توسعه عمران شهري است.منابع مالي كافي و پايدار شهرداريها ،زمينه ايجاد شهري سالم،پررونق و مفرح را فراهم مي سازد و از سويي پژمردگي و ركود اكثر شهرها معلول نبود و عدم تزريق منابع مالي و درآمدي از سوي مردم يا دولت است.شهرداريهاي كشور ما نيز از اين قاعده مستثني نبوده اند.بسياري از مديران شهري كشور براي اداره شهرشان با مشكلات جدي مالي مواجه هستند،

معمار

سلام:ماجمعی از فارق تحصیل رشته ی معماری ام:واقعا متاسفیم واسه مسئولان شهرمون!!!!!شهردار یا هرمسئول دیگه که سرکاریا مسئولایت دردست میگیرن باید مرتبط با همون شغل باشه/آخه معلم دینی قران رو چه به شهردار!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟