زمینه تشکیل تعاونی در همدان فراهم شده

زمینه تشکیل تعاونی در همدان فراهم شده

همدان از نخستین‌ استان‌هایی است که زمینه‌ تشکیل بنیاد تعاون در آن فراهم شده است.
معاون طرح و برنامه‌ریزی مرکز امور زنان ریاست جمهوری در همایش تعاون، بانوان و کارآفرینی در همدان ضمن تأکید بر مطلب فوق تشکیل مراکز استانی بنیاد تعاون را از اولویت‌های کاری دانست و افزود:طی روز‌های آینده زمینه‌های تشکیل مراکز استانی بنیاد تعاون استان‌های مازنداران، اصفهان، خوزستان، خراسان و فارس فراهم می‌شود به طوری که در سال جدید حداقل 10 بنیاد استانی تشکیل می‌شود.
پروین هدایتی با بیان اینکه ایران در سند چشم‌انداز کشور، به عنوان کشور توسعه‌یافته و الهام‌بخش در جهان اسلام ترسیم شده است، گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، مشارکت اجتماعی و اقتصادی بانوان و سیاست‌های اشتغال به عنوان اصلی‌ترین اهداف ضرورت دارد.
هدایتی با تأکید بر اینکه نهاد خانواده به عنوان اصلی‌ترین نهاد زیر‌بنایی جامعه حفظ شود، تصریح کرد: لازم است استفاده از نیروی زنان در عرصه‌های مختلف نقش اصلی همسری و مادری زنان را خدشه‌دار نکند همچنین کسب و کار و کارآفرینی با تأکید بر اشتغال خانگی مورد توجه است.
وی با اشاره به اینکه 540 تعاونی مورد حمایت قرار گرفته‌اند، ابراز داشت: بنیادهای تعاون یکی از انواع تشکل‌های وزارت تعاون است همچنین توسعه کارآفرینی و کسب و کار از‌ جمله اهداف است.
هدایتی مشکلات حرفه‌آموزی، سرمایه در گردش، سرمایه ثابت را از جمله مشکلات اعضای تعاونی‌ها دانست و گفت: به منظور ایجاد مشاغل پایدار در بنیاد‌های تعاون، تمام فرآیند از مرحله حرفه‌آموزی تا رسیدن کالا به بازار هدف حمایت می‌شود.
وی با اشاره به به مشکلات زنان سرپرست خانوار افزود: زیر پوشش قرار دادن بیمه به منظور رفع مشکلات زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار از برنامه‌های این مرکز است همچنین حمایت از زنان کارآفرین، بررسی مشکلات زنان روستایی و عشایری نیز از‌ جمله طرح‌ها و برنامه‌های در دست اجرای این مرکز است.
معاون طرح و برنامه‌ریزی مرکز امور زنان ریاست جمهوری در پایان خاطر‌نشان کرد: تعاونی‌هایی که تحت نظارت بنیاد تشکیل می‌شود تا مدتی از پرداخت مالیات معاف هستند همچنین با ایجاد صندوق ضمانت می‌توانند به راحتی از وام‌ها و تسهیلات استفاده کنند.

/ 0 نظر / 12 بازدید