تخم مرغ گران نشده بلکه به قیمت واقعی خود رسیده است

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان همدان:

تخم مرغ گران نشده بلکه به قیمت واقعی خود رسیده است


چرا زمانی که محصولات تولیدی زیر قیمت عرضه می شوند، هیچ کس سؤال نمی پرسد چرا؟
مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان همدان ضمن بیان این پرسش در پاسخ به این سؤال خبرنگار ندای توی که چرا تخم مرغ گران شده است گفت: طی یک سال گذشته به دلایلی بازار تخم مرغ خراب شد و قیمت تمام شده هر کیلو بین 300 تا 500 تومان ارزان شد.
مهندس محمدنظرپور ضمن اشاره به وجود 53واحد مرغ داری تخم گذار در استان با ظرفیت یک میلیون و 900هزار قطعه گفت: اگر با تمام توان و ظرفیت خود کار کنیم سرانه تولید 15کیلوگرم می باشد و سرانه مصرف 10کیلوگرم و می توان گفت که مازاد نیز خواهیم داشت.
وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر 23 واحد فعال در سطح استان داریم که با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز و افزایش تقاضا و پایین آمدن سرانه تولید قیمت تخم مرغ به قیمت واقعی خود رسیده است.
مهندس نظرپور ضمن تأکید بر این مطلب که به دلیل بازار خراب تخم مرغ بسیاری از واحدها از چرخه تولید خارج شدند؛ گفت: تخم مرغ گران نشده بلکه به قیمت واقعی خود رسیده است.
مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان همدان به افزایش قیمت های جهانی ذرت وسویا اشاره کرد و افزود:علی رغم این افزایش، قیمت تخم مرغ افزایشی نیافت اما حذف گله ها از چرخه تولید موجب بالا رفتن قیمت تخم مرغ شد.

/ 0 نظر / 13 بازدید